WSKAZANIA TERAPII ŚWIATŁEM LAMPY BIOPTRON

RANY

Przed przystąpieniem do leczenia światłem spolaryzowanym należy dokładnie oczyścić miejsce poddawane terapii. Po oczyszczeniu użyć Oxy Sprayu (przed i po naświetlaniu). Oxy Spray działa na powierzchnie skóry dezynfekująco i wspiera proces regeneracji. Zakres stosowania lampy Bioptron przy leczeniu ran obejmuje przede wszystkim rany i blizny pooperacyjne i powypadkowe, rany i oparzenia spowodowane przez cukrzycę (także w następstwie amputacji), ale przede wszystkim owrzodzenia przewlekłe (np. żylaki, odleżyny). Lampę Bioptron należy brać pod uwagę także jako skuteczną terapię dodatkową.

w połączeniu z tradycyjnymi metodami leczenia. Terapię światłem można w każdej chwili przerwać, o czym powinien zdecydować lekarz. Przy leczeniu chronicznym ran możliwa jest także długotrwała terapia lampą Bioptron w formie samo aplikacji przez pacjenta w domu. Pacjent powinien jednakże pozostawać w regularnym kontakcie z lekarzem, aby ten mógł kontrolować przebieg leczenia. Przenośna lampa Bioptron została skonstruowana z myślą o stosowaniu domowym i może być używana przez wszystkich, nawet przez osoby nie znające się na medycynie.

BLIZNY POOPERACYJNE I POWYPADKOWE

Blizny pooperacyjne i wypadkowe

<>Stosuje się: Bioptron, mleczko oczyszczające, Oxy Spray.

I krok: oczyścić bliznę i jej otoczenie łagodnym mleczkiem oczyszczającym

II krok: spryskać bliznę cienką warstwą Oxy Sprayu

III krok: naświetlać bliznę punktowo przez 4 minuty

Zabiegi: 1 - 2 razy dziennie, w optymalnym przypadku blizny można zlikwidować całkowicie

Ważne wskazówki: jeżeli proces gojenia jest całkowicie zakończony, praktyczniemożna jedynie poprawić wygląd powierzchni skóry, w pewnych okolicznościach blizny stają się poważnym problemem psychicznym, bioenergoterapeuci, a także wielu lekarzy i terapeutów znają sposoby postępowania w poszczególnych przypadkach.

OPARZENIA

Stosuje się: Bioptron, Oxy Spray, przy oparzeniach trzeba działać natychmiast - pierwsza chwila jest decydująca

I krok: oparzoną część ciała natychmiast umieścić pod bieżącą zimną wodą aż do ustąpienia bólu, tzn. na kilka minut

II krok: następnie spryskać cienką warstwą Oxy Sprayu

III krok: przez pierwszych kilka dni naświetlać kolorem niebieskim, w zależności od rozmiarów - jednorazowo lub punktowo po 4 -6 minut na punkt(przez odpowiednią soczewkę albo przez cienkie płótno

IV krok: po 2 - 4 dniach naświetlać bezbarwnym światłem 4 minuty na punkt

Zabiegi: 1 - 2 razy dziennie

Ważne wskazówki: zimna woda szybko łagodzi ból, oparzenia o dużej powierzchni bezwzględnie wymagają interwencji lekarza.

RANY

Wszystkie rodzaje ran

Stosuje się: Bioptron, Oxy Spray

I krok: spryskać bliznę cienką warstwą Oxy Sprayu

II krok: naświetlać ranę, w zależności o rozmiarów jednorazowo lub punktowo po 2, 4 minuty na punkt

III krok: ponownie spryskać bliznę cienką warstwą Oxy Sprayu i poczekać do wyschnięcia preparatu

Zabiegi: 1 raz dziennie

Ważne wskazówki: zastosowanie terapii światłem spolaryzowanym skraca czas gojenia ran o połowę, rana musi być stale utrzymywana w czystości, przy bandażowaniu pamiętać o zapewnieniu dopływu tlenu tzn. bandaże na kończynie nie mogą być zbyt mocno ściągnięte, gdyż opóźnia to proces gojenia.

OWRZODZENIA

Owrzodzenia podudzi, odleżyny

Stosuje się: Bioptron, Oxy - Spray, ew. bandaż specjalny

I krok: spryskać ranę cienką warstwą Oxy Sprayu

II krok: naświetlać ranę w zależności od rozmiarów jednorazowo lub punktowo po 2, 4 minuty na punkt

Zabiegi: 1 - 2 razy dziennie do całkowitego wyleczenia

Ważne wskazówki: gojenie owrzodzeń powinno rozpoczynać się od środka rany, jeżeli brzegi rany goją się szybciej, należy przerwać leczenie na 3 - 5 dni, nawet w przypadku owrzodzeń istniejących od lat regularne naświetlanie może uruchomić proces regeneracji, doprowadzając w ciągu 2 - 5 miesięcy do całkowitego wygojenia, zaleca się prowadzenia leczenia pod kontrolą lekarza.

Strzalka