Nowoczesne sposoby na katar

Sudafed

Kropka 2 Tabletki na katar Sudafed. To nowość na naszym rynku- zawierają pseudoefedrynę, która zmniejsza przekrwienie i obrzęk śluzówki nosa oraz zatok przynosowych już w niecałe 30 minut po zażyciu. Przyjmuj po jednej tabletce 3-4 razy na dobę. Dzieci - tylko powyżej 12. roku życia, nie dłużej niż 4 dni.

Pasek

Kropka 2 Płyn do rozpylania do nosa Xylorhin. Zmniejsza katar i ułatwia oddychanie. Pojemniczek ma specjalny atomizer, gwarantujący precyzyjne dawkowanie preparatu. Lek nie spływa do gardła. Stosowanie:1-2 dawki do każdej dziurki nosa co 8 godzin przez 3-5 dni.

Pasek

Xylorin

Kropka 2 Żel do nosa Xylorhin. Zmniejsza wodnistą wydzielinę i nawilża śluzówkę nosa. Ma właściwości chłodzące i ułatwia oddychanie. Stosuj:zielony kartonik - dorośli 1-3 krople do nosa co 8 godzin, dzieci powyżej 6 roku życia - 1 kroplę. Niebieski kartonik - dzieci od 6. miesiąca do 4. roku życia - 1-2 krople co 8 godzin przez 3-5dni.

Pasek

Kropka 2 Granulki homeopatyczne Cinnabaris Dagomed 3 - skuteczne również przy stanach zapalnnych zatok. Lek łagodzi ból i zawroty głowy. Nie wysusza i nie niszczy błony śluzowej nosa. Trzy razy dziennie włóż 5 kulek pod język i potrzymaj do rozpuszczenia.

Pasek

Katar jest najczęściej objawem ostrego zapalenia błon śluzowych nosa. Najczęściej towarzyszy temu uczucie zatkania nosa, wyciek obfitej wydzieliny i kichanie.

Wydzielina początkowo wodnista przechodzi po kilku dniach w ropną. Nozdrza są zaczerwienione, rozpulchnione, występują zaburzenia węchu, smaku, łzawienie, pokasływanie, złe samopoczucie, niewielka gorączka.

Przewlekły nieżyt nosa jest następstwem często powtarzających się katarów i prowadzić to może do stanu zapalnego zatok przynosowych. Główne objawy to zaburzenia wydzielnicze /wyciek lub zasychanie/, uczucie zatykania zwłaszcza w pozycji leżącej, oddychanie prze usta, chrapanie, osłabienie węchu, pobolewania głowy. Ostre zapalenie zatok przynosowych charakteryzuje się rozpierającym bólem nad zajętymi zatokami, najsilniejszym rano, najsłabszym nocą. Ból narasta przy pochylaniu głowy do przodu Lokalizacja bólu jest bardzo charakterystyczna i wskazuje na to, które zatoki są zajęte. Z ujść zatok wydobywa się wydzielina surowicza, potem ropna, dołącza się uczucie zatykania nosa i katar. Może wystąpić podrażnienie gardła, kaszel, nudności. Chory ogólnie czuje się źle, jest osłabiony, może gorączkowa

Pasek

Jak sobie pomóc

Dużo wypoczywaj, wysypiaj się i jedz jak najwięcej owoców cytrusowych bogatych w witaminę C. Jeśli tego od razu nie zrobisz, infekcja szybko się rozwinie. Twój osłabiony organizm zaatakują bakterie paciorkowce. Lepiej więc zawczasu sięgnąć po skuteczną broń, by potem nie osłabiać organizmu antybiotykiem. Lekarze zapewniają, że preparaty nowej generacji nie powodują skutków ubocznych - nie niszczą delikatnej śluzówki nosa, której szkodziły krople. Możesz także uodpornić organizm stosując lampę BIOPTRON.

Strzalka