Lampy BIOPTRON - opis

 

Bioptron MedAll - Nowość
Bioptron Compact III

Lampa Bioptron MedAll do naświetlań to lampa Bioptron najnowszej generacji. Średnica lampy MedAll wynosi 5 cm.(Posiada 65% większą powierzchnię naświetlania niż dotychczasowy Bioptron Compact III) Filtr o średnicy 5 cm zapewnia wygodną aplikację terapii światłem na całym ciele, od najmnijeszych do największych powierzchni, które mają zostać poddane leczeniu. Urządzenie do Terapii światłem MedAll zostało zaprojektowane do użytku w domu, w szpitalach i w centrach terapeutycznych. Zaoszczędzisz energię, czas i pieniądze ponieważ innowacyjna funkcja trybu czuwania (sleep mode) zużywa tylko 0,5 W mocy w trybie czuwania, więc urządzenie jest gotowe do użycia o każdej porze, gdy tylko tego potrzebujesz, bez marnowania energii. Urządzenie jest zapakowane w poręczne pudełko z tworzywa ułatwiające jego przechowywanie w domu i przewożenie w podróży. Ergonomiczny, łatwy w obsłudze, przenośny, można zabrać go wszędzie i zaprogramować w dowolnym czasie dzięki zintegrowanemu zegarowi (wskaźnikowi czasu) oraz najnowocześniejszemu wyświetlaczowi.

Bioptron Compact techniczny Bioptron Pro 1
Bioptron Pro 1

Lampy bioptron zaprojektowane do stosowania w domu, w szpitalach i centrach terapeutycznych, salonach piękności i klubach fitness. Ergonomiczna, dobrze dopasowana podstawa urządzenia, jak również możliwość dogodnego ustawienia korpusu sprawia, że lampa jest bardzo wygodna w użyciu. Łatwo dostosowana wysokość i kąt nachylenia głowicy, a także możliwość odwrócenia głowicy urządzenia o pełne 360°, pozwala na dogodne użytkowanie urządzenia niemal w każdej pozycji. Wbudowany, elektroniczny panel ułatwia kontrolę prawidłowego czasu naświetlania. Cykl leczenia można bez problemu zaprogramować za pomocą panelu kontrolnego nawet na 30 sekund. Zintegrowany z urządzeniem drążek w naturalny sposób zapewnia prawidłową odległość lampy od naświetlanych części ciała. BIOPTRON Pro 1 jest wyposażony w antypoślizgową matę ułatwiającą stosowanie zabiegu. Średnica filtra aparatu BIOPTRON Pro 1 wynosi 11 cm. W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest również wygodny statyw podłogowy, pomocny w aplikowaniu światła na wszystkie partie ciała. Dodatkowo, statyw wyposażono w pokrywę ochronną zapobiegającą przedostawaniu się zanieczyszczeń. Ponadto lampa bioptron Pro 1 posiada wygodną matę (matę można poddać odkażeniu, wymienić lub umyć). Statyw podłogowy jest wyposażony w płaskie podłoże, jednak równocześnie jest dostępna także opcja zestawu kółeczek.

Bioptron Pro techniczny
Bioptron 2
Bioptron 2

Bioptron 2 jest przeznaczony do profesjonalnego stosowania przez lekarzy, fizykoterapeutów i kosmetyczki oraz przez specjalistów. Odpowiada międzynarodowym normom przewidzianym dla urządzeń medycznych.

Układ optyczny wraz z zasilaczem elektronicznym i cyfrowym regulatorem czasu świecenia zamknięty jest w obudowie z tworzywa sztucznego. Długość jednorazowego, ciągłego użycia aparatu może wynosić maksymalnie 95 minut, a regulator czasu pozwala ustalić ten czas skokowo, w odstępach jednominutowych. Aparat jest zasilany przez układ elektroniczny z łagodnym systemem włączania i wyłączania. Kątowa budowa Bioptronu 2 ułatwia jego ustawienie w czterech różnych pozycjach, co oznacza, że całe ciało pacjenta może być objęte naświetlaniem bez stosowania dodatkowych urządzeń. Średnica filtra lampy BIOPTRON 2 wynosi około 15 cm.

Bioptron 2 techniczny

Bioptron Compact III (zastąpiony lampą MedAll)
Bioptron Compact III

Lampa Bioptron Compact jest przeznaczona do domowego stosowania przez pacjentów. Odpowiada międzynarodowym normom przewidzianym dla urządzeń medycznych. Została wyposażona w żarówkę halogenową chłodzoną wentylatorem. Dla wygody użytkowników Bioptron Compact posiada wbudowany timer wysyłający co 2 minuty sygnał dźwiękowy (beep). Urządzenie jest zapakowane w poręczne pudełko z tworzywa, ułatwiające jego przechowywanie w domu i przewożenie w podróży.

Bioptron Compact techniczny

Broszura w formacie PDF - pobierz broszurę w formacie PDF

Wszystkie aparaty do Terapii Światłem BIOPTRON są produkowane w Szwajcarii przez firmę BIOPTRON AG.

Zobacz także: [koloroterapia] [zastosowanie]

Strzalka