Misie Koala z Australii wyleczone lampą Bioptron

koala tim

Acacia Tim jest pięknym, dużym (9,7 kg!) , 7-letnim misiem koala. Po raz pierwszy pojawił się w Koala Hospital w 2006r. Miał wtedy zapalenie spojówek. Spowodowane przez bakterię Chlamydia w jego oczach. Został jednak wyleczony i wypuszczony.

Dnia 05.12.2011 Tim został przyjęty ponownie z tego samego powodu: zapalenie spojówek. Znaleziono go koło budynku Poczty i ledwo co widział.

Leczyliśmy Tima Bioptronem w czasie kuracji antybiotykami. Bioptron leczy kolorami. To jest polichromatyczne światło, którego używa się do leczenia. Stosuje się go na oddziale oparzeń w Szpitalu Concord w Sydney. Ostatnio był także używany do leczenia Słonia w Zoo Auckland.

Bioptron jest receptą na różne problemy misia koali. Miś Tim się tym nie przejmował. Siedział spokojnie na stole śpiąc albo jedząc.

Koala

Rankiem nie mógł się doczekać na swoje świeże liście. Czasami siadał na ziemi z kilkoma świeżymi listkami, aż nie wysprzątaliśmy jego ogródka. Wtedy wdrapywał się na swój szałas i zaczynał jeść.

Koala

W piątek 8-7-2011 był przygotowany do ponownego wypuszczenia. Przynieśliśmy go blisko miejca, gdzie został znaleziony. Myśleliśmy, że wybraliśmy dla niego odpowiednie drzewo. Powąchał je, a następnie zaczął pocierać je swoim gruczołem zapachowym. Misie koala mają gruczoł zapachowy z silnym zapachem w okresie godowym. Starają się tym przyciągnąć uwagę samic koala.

Koala

Tim popatrzył na nas i zadecydował że to drzewo nie było wystarczająco dobre :)

Koala

Sprawdził 5 innych drzew zanim znalazł wystarczająco dobre, żeby się na niego wdrapać.

Koala

Koala z Crestwood - wyleczony lampą Bioptron

Koala Spike

Spike został znaleziony w Crestwood na drzewie w podwórzu. Dzieci nazwały go "Spike" Okazało się że miał zaawansowane zapalenie spojówek, spowodowane bakterią Chlamydia.

Na początku myśleliśmy, że to będzie "trudny" pacjent. Nie był zadowolony z żadnej ludzkiej opieki. Spike próbował dosięgnąć łapą każdego członka personelu w zasięgu, jego ostre pazury polowały na wszystko co przypominało człowieka. Bardzo trudno było leczyć jego zaawansowane zapalenie, a Spike wcale tego zadania nie ułatwiał.

Koala Spike

Szybko jednak zmienił się w dobrego pacjenta i rozpoczęliśmy kurację antybiotykami wraz z lampą BIOPTRON. Był pierwszym misiem koala, z którym zaczęliśmy próby przy użyciu lampy Bioptron .
Nie miał nic przeciwko naświetlaniu, ale Spike to koala, który nie może usiedzieć w miejscu. Czasami trzeba było podążać za nim żeby skierować na niego światło, gdy był w swoim szałasie.

Wkrótce stan jego oczu poprawił się i został wypuszczony w kwietniu 2011r.

Koala Spike Koala Spike

 

artykuły przetłumaczone za uprzejmą zgodą:

Koala Hospital Port Macquarie, na podstawie artykułu: http://www.koalawrangler.com/2011/07/gentleman-acacia-tim.html

Wstecz

Strzalka