Czy można słonia wyleczyć Bioptronem?

Kashin była azjatycką słonicą w Zoo w Auckland, na zdjęciach w wieku 31 lat. Cierpiała na poważne artretyczne bóle w obu nogach przez 15 lat, wyjątkowo kiedy waży się ponad 3,3 tony i jest się szpotawym.

Kilka lat wcześniej, usunięto kość z jej prawej stopy i "dziura" po operacji wciąż tam była - głębokości około 4 do 5 cm. Ze względu na ból w nogach Kashin spędziła dużo czasu w pozycji leżącej i nabawiła się "odleżyn" na prawym policzku.

Podejmując ofertę pomocy, weterynarz twierdził, że aby poddać BIOPTRON uczciwej analizie, wszystkie inne zabiegi powinny zostać wstrzymane. Używając Bioptron2 każdą stopę naświetlano raz dziennie, przez 6 minut .

W ciągu około 3 dni dozorcy zauważyli ogromne zmiany w nastawieniu - Kashin więcej reagowała na polecenia, jadła regularnie, a nawet lepiej bawiła się gałązkami i liśćmi. Po 2 tygodniach użyto kamery termowizyjnej w celu kontroli stopnia zapalenia stóp i przez porównanie z wcześniejszymi zdjęciami zauważono znacznie zredukowanie tego zapalenia.

Rany pooperacjne zostały uzdrowione w ciągu 14 dni, odleżyny po 21 dniach, a stan nóg poprawił się po 2 miesiącach - w sumie 8 godzin terapii światłem.

leczenie bioptronem słonia bioptron elephant bioptron weterynaria

 

 

Wstecz

Strzalka