Stopa Cukrzycowa i Terapia Światłem Bioptron.

 

Bioptron w leczeniu i zapobieganiu cukrzycy.

Zespół stopy cukrzycowej to jedno z najpoważniejszych powikłań u cierpiących na cukrzycę i występuje u około 10% chorych. Powodem pojawienia się schorzenia może być pogorszenie ukrwienia w stopie, co powoduje jej niedotlenienie (uszkodzenie naczyń krwionośnych, ich zarastanie oraz zmniejszenie elastyczności).

Światło spolaryzowane stworzyło nowe możliwości w leczeniu owrzodzeń, zwłaszcza tych trudno gojących się, charakterystycznych dla cukrzycy lub żylakowatości podudzi. Badania naukowe wykazały, że głębokość wnikania światła spolaryzowanego w tkankę pozbawioną skóry, a więc swojej naturalnej ochrony, jest blisko dziesięciokrotnie większa, podobnie jak wnikanie w tkankę zmienioną zapalnie jest wielokrotnie głębsze niż w tkankę zdrową.

Pozwala to w sposób nieinwazyjny dotrzeć w głąb rany i leczyć ją na całym, objętym zmianami obszarze. Warunkiem skuteczności takiego leczenia w przypadku rozległych, głębokich zmian jest uprzednie ich oczyszczenie ze zmienionej martwiczo tkanki. Taki zabieg może wykonać chirurg lub wykwalifikowana pielęgniarka i dlatego w leczeniu niegojących się owrzodzeń, zwłaszcza w pierwszym okresie, gdy decydujemy się stosować TERAPIĘ ŚWIATŁEM BIOPTRON, powinien uczestniczyć lekarz. Efekty takiego skojarzonego leczenia są naprawdę znakomite, co znajduje odzwierciedlenie w udokumentowanych badaniach i obserwacjach klinicznych przeprowadzonych w wielu krajach świata.

GDZIE I JAK NAŚWIETLAĆ?

Przede wszystkim należy oczyścić ranę z tkanki martwiczej i środków farmakologicznych. TERAPIĘ ŚWIATŁEM BIOPTRON najlepiej wykonywać podczas zmiany opatrunków. Następnie nawilżyć chore miejsce Oxy Sprayem i naświetlać je co najmniej raz dziennie wraz z szerokim polem tkanki okalającej ranę przez 8 do 15 minut. Po wstępnym wygojeniu zwiększyć czas odsłonięcia rany.

Proces leczenia wymaga cierpliwości, gdyż trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Po wygojeniu ran kontynuujemy zabiegi naświetlania celem zapobiegania nawrotom choroby. Naświetlanie powinno wówczas trwać przez około 10 minut - kilka razy w tygodniu. Należy jednak zawsze pamiętać o konieczności zwalczania przyczyn, czyli kontrolowaniu właściwego poziomu cukru.

Zastosowanie Światła Spolaryzowanego: -poprawia mikro-krążenie na zmienionym martwiczo obszarze wokół owrzodzenia -umożliwia rewitalizację skóry i tkanki podskórnej -znacznie przyspiesza proces ziarninowania,czyli gojenia się rany -chroni przed zakażeniami bakteryjnymi. stopa cukrzycowa

 

Wstecz

Strzalka