BIOPTRON - W WALCE Z CELLULITEM

Bioptron CellulitTzw. pomarańczowa skórka jest utrapieniem wielu pań w różnym wieku. Ten defekt skóry występujący aż u około 70% kobiet najczęściej związany jest z zaburzeniami hormonalnymi w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy.Na występowanie cellulitu (w odróżnieniu od cellulitisu - ostrej choroby bakteryjnej skóry) poważny wpływ mają również czynniki genetyczne, nieodpowiednie odżywianie, siedzący tryb życia. Skóra dotknięta cellulitem jest mało elastyczna, wiotka, obrzęknięta, z charakterystycznymi zgrubieniami i grudkami, niekiedy bolesna przy dotyku.
Jak powstaje cellulit? Pod wpływem działania estrogenów naczynia krwionośne rozszerzają się i zwiększa się ich przepuszczalność. Prowadzi to do miniobrzęków w tkance łącznej, a te z kolei powodują zaburzenia w dostarczaniu tlenu i składników odżywczych do komórek tłuszczowych. zachwiany zostaje metabolizm komórek, które zaczynają magazynować tłuszcz. Pojawiają się stwardnienia i złogi w tkance łącznej.
Cellulit można leczyć. Zarówno współczesna medycyna, jak i kosmetologia odnotowują na tym polu godne uwagi osiągnięcia. Dobre efekty w walce z cellulitem przynoszą zabiegi takie, jak drenaż limfatyczny, masaże oraz oraz naświetlania. Drenaż limfatyczny jest stosunkowo nowym sposobem zwalczania tej dolegliwości. Polega on na usprawnieniu krążenia limfy, co sprzyja wydalaniu z organizmu substancji toksycznych. Drenaż jest naturalnym procesem organizmu, jednak w dzisiejszych czasach często jest zakłócany przez stres, zmęczenie, choroby. Celem drenażu kosmetycznego jest wspomożenie procesu fizjologicznego - specjalny masaż uciskowy pozwala odprowadzić zalegającą limfę i usprawnić jej przepływ w organizmie.
Najbardziej powszechnymi i skutecznymi metodami zwalczania cellulitu oraz zapobiegania temu defektowi skóry są zabiegi wykonywane przy użyciu specjalnych aparatów antycellulitowych oraz naświetlania światłem V.I.P. (Visible Incoherent Polarized) w Polsce znany jako światło BIOPTRON. Zabiegi masażu za pomocą Hand Massagera firmy Zepter pomagają pozbyć się nieestetycznych zgrubień na skórze i wygładzić "pomarańczową skórkę". Naukowo stwierdzono, że najlepsze efekty daje terapia kompleksowa: lekka specjalnie opracowana dieta, aktywność fizyczna (ćwiczenia gimnastyczne), masaż przy użyciu dobrego preparatu antycellulitowego pobudzający krążenie krwi, wzmacniający mięśnie i wygładzający skórę oraz terapia wspomagająca - naświetlania światłem BIOPTRON. Są one szczególnie skuteczne, ponieważ leczenie światłem BIOPTRONU dociera do tkanek głębokich. Powstrzymuje tworzenie się cellulitu, zmniejsza objawy już istniejące, poprawiając mikrokrążenie, dzięki czemu nie dochodzi do tworzenia się złogów oraz stwardnień. Naświetlania wzmagają wydalanie substancji toksycznych, regenerują komórki, wzmacniają działanie preparatów leczniczych i pielęgnacyjnych. Terapia łączona - stosowana systematycznie - gwarantuje osiągnięcie pozytywnych rezultatów w stosunkowo niedługim czasie.Każdy masaż należy kończyć kilkunastominutowym naświetlaniem lampą BIOPTRON.

Wstecz

Strzalka